Mantra

Doświadczając wibracyjnej harmonii (Naad- podstawowy dźwięk dla wszystkich języków) możemy doświadczyć nieskończoności. Wspaniałym nauczycielem, który nas prowadzi w kierunku odnalezienia i rozbrzmiewania w tej harmonii (odnalezienia tego dźwięku, który wibruje z twórczym dźwiękiem) jest Shabd Guru (dźwięk nauczyciel, który przekształca) – technologia kwantowa dźwięku. Poprzez wybieranie, łączenie poszczególnych dźwięków, zmieniamy naszą świadomość. Usuwamy ograniczenia, rozpuszczamy ego. Shabd (odciąć, wymazywać) jest wibracją lub strumieniem dźwięku rozpuszczającym wszystko, co uniemożliwia nam postrzeganie i działanie z poziomu duszy. Śpiewając mantry doświadczamy w jaki sposób wibracje oddziaływają na ciało, umysł i ducha. Poprzez ruchy języka, ust, zmiany substancji chemicznych (Naad Joga) świadomie kontrolujemy i ukierunkowujemy umysł. Shabd prowokuje uwalnianie starych nawykowych wzorcow.

– Kwant oddziałuje na najmniejsze cząsteczki dźwięku i energii, by tworzyć skuteczne połączenia.

– Guru daje wiedzę (praktyka medytacyjna, powtarzanie specyficznych dźwięków i wyrażeń). Przesuwając językiem po punktach meridianowych zgodnie ze wzorcem Shabd, pobudzamy je.Działają jak klawiatura do wprowadzania danych do komputera. Ten komputer jest w mózgu, w podwzgórzu. Otrzymując te impulsy, które powodują wydzielanie hormonów do obszaru mózgu i ciała, specjalne wzorce Shabd pobudzają podwzgórze do zmieniania chemii mózgu, co ma wpływ na układ hormonalny (metabolizm, odporność itp.), neutralny umysł.

Mantra Biegun Męski języka łączy się z Biegunem Żeńskim jamy ustnej w specjalnym punkcie, kończy się obieg energii i pojawia się określony efekt w mózgu (ruch języka i ust- maksymalne korzyści).

– Bij Mantra– mantra nasienna. Posiada nasienie zaopatrujące ją w szczególną moc- będącą jej esencją (w nasieniu zawarta jest cała wiedza w pełni wyrośniętego drzewa).

Sat Nam– prawda jest moim imieniem, jest moją tożsamością. Wibrujemy nasze istnienie, w każdej komórce pojawia się odczucie rzeczywistości. Śpiewanie jej pobudza duszę, kontakt z nią. Równoważy pięć żywiołów (Tatva).

Har– jest jednym z aspektów Boga, twórczą nieskończonością, kosmiczną rzeczywistością. Jest pierwotną siłą stworzenia. Ta siła niszczy lęki z przeszłości, niepewność, jest podstawą do usuwania przeszkód na drodze rozwoju. Przemienia lęk w swobodę używania i powiększania zapasów energii w punkcie pępka.

Ong Sohung– Ong- twórcza świadomość, nieskończona twórcza energia

Sohung- ja jestem tym, ja jestem Tobą, on jest mną, ja jestem nim. Hung- otwiera, pobudza czakrę serca. Przynosi głęboki spokój płynący z połączenia Boga w sobie, siebie w Bogu- otwarcie czakry serca niesie ze sobą otwarcie na wszelkie stworzenie.

Wahe Guru– nieskończona błogość wzbudzona przez tę mantrę. Mantra ekstazy. Doświadczenie ekstazy w momencie przejścia z ciemności do światła.

Asthangrytm Kundalini, 8 części lub taktów. Każda z tych części dotyczy pewnego obszaru projektowanej świadomości. Daje wirującą energię, wprawia w krążenie energię czakr i aury.

Ek Ong Kar Sat Nam Siri Wahe Guru – odpowiada ośmiu ośrodkom energetycznym ciała (czakry+aura). Jest bezpośrednim numerem telefonu do połączenia ze Stwórcą i tworzy bezpośredni związek z nim. Jest uniwersalną twórczą energią. Posiada wielką moc budzenia energii kundalini; doświadczenie błogości w umyśle. Czyni kreatywnym, skłonnym do poświęceń dla celu.

Ra Ma Da Sa Sa Say So Hung– zawiera osiem dźwięków kundalini. Mantra uzdrawiająca, połączenie, zestrojenie jaźni ze wszechświatem. Przynosi równowagę. Te osiem dźwięków pobudza dla uzdrowienia przepływ kundalini w kanale centralnym. Łączy ziemię i eter.

Guru Guru Wahej Guru, Guru Ramdas Guru– z pomocą tej mantry przywołujemy Strażnika Ery Wodnika, świętego patrona Kundalini Jogi „Transformacja i ekstaza jest świadomością, świadomość jest służeniem nieskończoności”. Mantra ta daje zdrowie, energię i ochronę.