O szkole

Szkoła jogi i świadomego życia „W stronę światła” prowadzona przez Danutę Skrzypczak-Osuch mieści się przy ulicy Morskiej 99A w Koszalinie i funkcjonuje od roku 2006.

 

Szkoła zaprasza wszystkich, którzy są otwarci na rozwój, samopoznanie, aktywną i systematyczną praktykę. Wiek, płeć, wcześniejsze doświadczenia nie mają znaczenia – liczy się zaangażowanie, pozytywne nastawienie, gotowość kontynuowania podjętej decyzji. To pomoże Ci bardziej poznać, otworzyć się na siebie, odczucie własnego ciała oraz emocji. Kiedy skupisz się na swojej wrażliwości, wczujesz się w swoje emocje, połączysz się z naturą, obudzi się Twoja intuicja.

Relaksując się i pozwalając na świadome odczuwanie swojego ciała zaczniesz inaczej postrzegać swój wewnętrzny świat i otoczenie. Zaczniesz zwracać uwagę na sygnały płynące z ciała, ze wszechświata i z Twojej duszy. Zrezygnujesz z blokujących barier i otworzysz się na niewidzialny świat cudów, w którym wszystko jest możliwe.

Odkryj i poznaj siebie, doświadcz i zobacz kim jesteś. Nie powielając spojrzenia swoich rodziców, dziadków, nauczycieli, mistrzów – odkryj swoją siłę – kreuj swoje życie. Oczyszczając relacje, spójrz na swoje życie – nawet jeśli jest w nim dostatek, czy jest to Twój najwyższy potencjał? Czy jesteś szczęśliwa(y) i radosna(y)?

 

Energia

Jesteśmy manifestacją swoich poglądów i wiary. Jeżeli posiadasz zbyt wiele negatywnych przekonań, programów, zaczynają blokować przepływ energii w Twoim systemie. Aby ponownie umożliwić przepływ, potrzebujesz mieć świadomość ich istnienia.

Ludzki organizm to wiele elementów, które łącząc się, tworzą określone skupisko energii. Jeżeli jeden element (jakaś część ciała) odłączy się od pozostałych (z którymi tworzy całość), zostaje odłączony od głównego źródła energii – ta część ciała zaczyna chorować. Za pomocą prostych technik w tej szkole uczymy się odczuwać siebie jako całość (źródło energii) i ożywiać poszczególne części ciała pobudzając przepływ energii przez kanały, którymi płynie. Umiejętność, potrzeba regeneracji, uzdrawiania jest zapisana w naszej biologicznej konstrukcji i stanowi nieodłączny element wrodzonej, instynktownej natury człowieka.

Prana jest subtelnym środkiem, który utrzymuje ciało przy życiu. Im więcej prany jesteśmy w stanie zgromadzić w naszym ciele, tym lepszy jest stan naszego zdrowia, to niezwykle ważne źródło sił witalnych, podtrzymujące istnienie wszelkiego życia na naszej planecie, reaguje na wyobraźnię, więc zanim skierujemy ją do swojego ciała, możemy naładować ją wibracjami jakiegoś koloru. Już antyczni uzdrowiciele używali barw do usuwania różnego rodzaju chorób. Uważali, że kolor rezonuje z ciałem, wprowadzając je w stan harmonii i równowagi, a choroba jest rezultatem wyczerpania się zawartych w ciele kolorów. Jesteśmy istotami energetycznymi, oprócz ciała fizycznego posiadamy inne ciała. Większość ludzi ma nadmiernie rozwinięte ciało emocjonalne, które jest ściśle połączone z układem odpornościowym, pokarmowym, krwionośnym i nerwowym. Aby uwolnić się od blokujących emocji, potrzebujemy najpierw rozpoznać je, odczuć, a potem używając różnego rodzaju technik, pozwolić im odejść.

Lekarze mogą wyciąć chory narząd, nowotwór, natomiast do nas należy rozpoznanie negatywnej enegrii, która osłabia nasz układ immunologiczny. Kiedy nauczymy się słuchać, traktować siebie z szacunkiem, zrozumieniem i miłością, doświadczymy również takich relacji z otaczającymi nas ludźmi, naturą i z całym światem.

W tej szkole uczysz się siebie – rozpoznawania, oczyszczania swoich emocji, myśli – szukasz odpowiedzi i kierunku, wyrażając chęć poznania siebie otwierasz się na świat, uczysz się akceptacji, tolerancji, miłości bezwarunkowej, która jest drogą do wszelkiego poznania. Budzisz się i pracując uczysz się odpoczywać, pojawia się miejsce na zaufanie, zrozumienie i szczęście. Praktyka staje się radosną deklaracją, zadziwieniem.